Buna da şükür

Belediyeler tüm ülkeyi bir şantiyeye çevirdiler. Seçimlere beş kala hızla yapılan bu yatırımlar, ilk seçildikleri zamandan bu güne adım adım yapılamaz mıydı acaba? Ya da bu son dakikada atılan adımlar seçmeni hakikaten etkiler mi?

İnanılmaz bir hızla her ilçede faaliyetler var. Her belediye her yerde birşeyler yapma peşinde. Yol yapan, kaldırım yapan, bisiklet yolu yapan, kültür sanat projeleri yapan ve daha neler neler. İlk günden bu yana hep böyle olsalardı bambaşka kentlerimiz olurdu. Oturdular ve hiç bir şey yapmadılar diyemem. Ama seçime giden bu son virajda bu kadar faaliyet artışı için seçim yatırımı olduğunu düşünmemek elde değil. 

Gönül ister ki her belediye, şu sıralar faaliyet gösterdikleri konuları böylesine seçime yaklaşılan son aylara bırakmaksızın, sürekli yapsın. Ama onlarca yıldır bu böyle olmuyor.

Üstelik yanıbaşımızda herkesin bildiği bir Türkiye örneği varken. Herkes bilir, Ak Parti’nin en önemli gücü, her zaman yerel yönetimlerdeki başarıları olmuştur. Ama adamlar seçime 1-2 ay kala değil, seçimden bir gün sonra bile aynı hızda çalışıyorlar.

Şimdi diyeceksiniz ki bu da olsun. Aynı fikirdeyim. Çöp almayı, yer süpürmeyi, izin vermeyi marifet sanan belediyeler, varsın seçime 1-2 ay kala göz boyamak için de olsa faaliyet yürütsünler. Vatandaş buna da razı. Buna da şükür.

Facebook Yorumları